- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Мора да признам дека има толку многу успешни нови изданија од моите омилени мирисни линии! Во парфемската приказна за Tresor La Nuit, многу од нив станаа посакувани меѓу љубителите на мириси. Како што ги следам лансирањата и нотите на новите изданија, розата останува популарна оваа година, како и гурманските допири, нотите од кафе и секако акордот од ванила.

Lancôme

Ново возбудливо лансирање!

Дали ќе се осмелите да влезете во тајната ноќна градина на љубовта? Во новото возбудливо лансирање, како Penelope Cruz, доведете ја вашата љубов да цвета.

Penelope Cruz

Внесете ја ноќта со волшебен, но нежен мирис, со новиот La Nuit Trésor Fleur de Nuit. Отворете го своето срце и прифатете ја сладоста на расцутениот ноќен цветен букет.

- Реклама -

Дали сте подготвени да ја расцветате вашата љубов?

Најновиот La Nuit Trésor Fleur de Nuit од Lancôme е компониран и потпишан од тројца парфимери – Amandine Clerc-Marie, Honorine Blanc и Alexis Grugeon. Заедно, тие создадоа мирис кој ве повикува да влезете во мистериозната градина на ноќта и да откриете љубов толку силна што цвета дури и во темнината на ноќта.

Љубовната приказна за La Nuit Tresor се претвора во сензуална авантура. Ова ново издание слави прегратка која трае до раните утрински часови“ – Amandine Clerc-Marie

Lancôme La Nuit Trésor

Сензуалност во форма на дрво, романса во форма на роза и допир на гурмански афродизијак. Иконски столбови кои нежно се топат во вкусна сензуална и неодоливо наркотична текстура“ – Honorine Blanc

Lancôme La Nuit Trésor Fleur de Nuit

Овој нов La Nuit Tresor опус ја претставува еуфоричната сензуалност на кафето макијато. Магнетната зависност ја покрива сензуална роза што ќе ве направи ѕвезда на ноќта“ – Alexis Grugeon

Lancôme La Nuit Trésor Fleur de Nuit

Врвно заводлива мешавина!

Композицијата ја отвора розата од Дамаск и Испахан. Срцето комбинира опојната магија на тубероза и јасмин со култниот Belle de Nuit акорд. Основните ноти обезбедуваат гурманска зависност, додавајќи акорд од кафе макијато, крем Chantilly со прекрасен мирис на ванила и индонезиски пачули.

Шишенце кое не престанува да плени!

Волшебните цветни ноти на La Nuit Tresor Fleur de Nuit се заробени во дијамантско шишенце облечено во темен чад, симболизирајќи ја темнината на ноќта.

Lancome La Nuit Tresor Fleur de Nuit е достапен како Eau de Parfum во шишенца од 30, 60 и 100 мл.

Lancôme La Nuit Trésor Fleur de Nuit a bottle and package Lancôme La Nuit Trésor Fleur de Nuit a bottle