- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Парфемот е еден од оние производи кои имаат многу личен карактер – мирисот често нè потсетува на некоја личност, а многу често зборува за нечиј карактер или стил. Поради оваа причина, важно е да посветите големо внимание на изборот на мириси кои ќе ви бидат заштитен знак, а истовремено да се осигурате дека парфемот ќе биде постојан на вашата кожа, односно нема брзо да испари. Без оглед на тоа кои мирисни акорди ви се допаѓаат – нежни, пудрести, интензивни или дрвенести, на сите важно им е парфемот да биде постојан во текот на денот, особено во текот на летото. Се разбира, за време на топлите денови треба да се има на ум дека мирисните ноти треба да бидат полесни и повеќе суптилни со оглед на високите температури.

Мириси што се паметат!

За парфемот да биде долготраен на кожата, не е секогаш потребно да се посегне по интензивни и тешки мириси, тоа може да се постигне и со парфемите создадени за летните денови кои се составени од цветни ноти и пудрести тонови. Ако сте во потрага по мирис, за вас направив избор од осум парфеми и барем еден од нив би можел да стане летна ѕвезда на полицата во спалната соба, мирис од кој нема да се одделувате во летните денови, но исто така и мирис за кој луѓето ќе ве запираат на улица и ќе ве прашуваат за кој парфем станува збор.

8 парфеми кои ќе бидат постојани во текот на целиот ден!

Без оглед на тоа дали ви се допаѓаат класичните изданија или сакате да пробате нешто сосема ново и поинакво, верувам дека ќе најдете нешто за себе во овој избор на одлични парфеми.

Chanel Coco Mademoiselle

Chanel Coco Mademoiselle Eau de Parfum

Lancôme La Vie Est Belle En Rose

Lancôme La Vie Est Belle En Rose Eau de Toilette

Chloé

Chloé Eau de Parfum

Yves Saint Laurent Black Opium

Yves Saint Laurent Black Opium Eau de Parfum

Sì Fiori Giorgio Armani

Sì Fiori Giorgio Armani Eau de Parfum

Viktor & Rolf Flowerbomb

Viktor & Rolf Flowerbomb Eau de Parfum

Tom Ford Black Orchid

Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum

Gucci Guilty

Gucci Guilty Eau de Parfum
- Реклама -