- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Еден извонреден мирис од 90-тите, компониран од парфимерот Michel Almairac е машкиот мирис Nikos Sculpture Pour Homme, почитуван и се уште баран, дури и денес. Со своето стаклено шише во форма на едро алудира на море и слобода.

Nikos

Препознатлив дизајн на шишето, сега во темно сина боја!

Од брендот Nikos одлучија да понудат високо концентрирана верзија на оригиналното издание Nikos Sculpture, сега во концентрација на Parfum. Иконскиот и препознатлив дизајн на шишето остана ист, само што сега стакленото шише е обоено во темно сина боја.

Nikos Sculpture Parfum

Поконцентриран од оригиналот е автентичната суштина на Sculpture Parfum

Nikos Sculpture оддава почит на безвременската убавина и привлечност на грчките антички скулптури, совршено извајани тела со нивната мистична аура и присуство кое го одзема здивот.

- Реклама -

Nikos

Аура и мирисен траг во секој момент од животот!

Каде и да сте, оставате впечатлив траг. Препознатливата карактеристика на Sculpture Parfum е свежата ароматична горна нота на цитрусна мандарина, бергамот и лимон, милувана од медитеранската нота на цвет од портокал. После првите неколку моменти, мирисот му отстапува место на нотите од срцето, препознатливите јасмин, момина солза и здравец, кои даваат елегантна и префинета привлечност. Тонка зрната, бензоинот и кедарот го усовршуваат машкиот профил на мирисот, кој заедно со килибарот му даваат интензивен и харизматичен карактер.

Nikos Sculpture Parfum Natural Spray

Nikos Sculpture

Парфимер на креацијата е Alionor Massenet.

Nikos Sculpture Parfum Natural Spray е достапен како парфем од 100 мл.

Nikos Sculpture Parfum a bottle and box Nikos Sculpture Parfum a bottle