- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Производите за шминка отсекогаш биле важен дел од секојдневната рутина за убавина. После минутите кои на почетокот на денот ги посветуваме на хигиената и негата на кожата на лицето и телото, негата на косата, продолжувањето на речиси секоја рутина за убавина носи нанесување на шминка.

Без разлика дали вашиот секојдневен мејкап изглед е минималистички и дискретен или сакате вашиот секојдневен изглед да го зачините со додавање на кармин, црн туш за очи или нијанси на сенки, мејкап производите донесуваат многу повеќе од покривање на ситните недостатоци.

Позади атрактивната амбалажа на мејкап производите се крие доза на самодоверба, свежина и гламур што и наједноставниот дневен мејкап изглед ќе го направи уште посебен.

Важно е да создадете совршена основа!

Тајната на совршениот мејкап изглед се крие уште на самиот почеток на мејкап рутината. Со мала помош на боите кои се кријат во нашите омилени мејкап производи можеме да ги истакнеме сите нешта што ги сакаме на нашето лице. Важно е на самиот почетокот да создадеме совршена основа, која ќе ги покрие сите оние ситни несовршености и лицето ќе го претвори во мало сликарско платно, но задржувајќи го природниот изглед.

Освен покривање на ситните неправилности, тајната на совршениот мејкап изглед е во издржливоста на основата, поради што секогаш ќе бараме лесни и моќни производи кои нема да ги чувствуваме на кожата, но кои ќе останат на кожата и по долгиот и напорен ден.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Ефект на беспрекорен тен – тајната на совршениот мејкап изглед!

Како да се постигне ефектот на беспрекорен тен? Ви претставувам 7 клучни мејкап производи со чија помош ќе ги покриете сите оние мали недостатоци и ќе создадете одличен почеток за секој мејкап изглед.

Лесни за користење, овие производи со минимално потрошено време и напор, секогаш одново ќе создадат ефект на беспрекорен тен што ќе трае цел ден.

1# Сунѓер за шминка за беспрекорно нанесување

Aura Makeup Sponge производ за шминка
Aura Makeup Sponge

2# Прајмер – чекор пред пудрата

Max Factor Miracle Prep Illuminating + Hydrating Primer
Max Factor Miracle Prep Illuminating + Hydrating Primer

3# Течна пудра која трае цел ден

Rimmel Lasting Finish 25h Foundation
Rimmel Lasting Finish 25h Foundation

4# Коректор кој ќе ги покрие вашите подочници и темни кругови

Maybelline New York Instant Eraser Concealer
Maybelline New York Instant Eraser Concealer

5# Пудра во прав за која никој нема да знае дека ја имате нанесено

Max Factor Miracle Veil Radiant Loose Powder
Max Factor Miracle Veil Radiant Loose Powder

6# Руменило кое носи свежина

Bourjois Little Round Pot Blusher
Bourjois Little Round Pot Blusher

7# Балзам за негување на усните со децентен сјај

Catrice Lip Treatment производ за шминка
Catrice Lip Treatment