- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Изгледајте младолико како што се чувствувате! Најновата линија за нега на лице Neutrogena Cellular Boost за квалитетна борба против стареење на кожата!

Neutrogena – бескомпромисни решенија кои прават вистинска и трајна разлика!

Neutrogena е бренд на американската мултинационална корпорација Johnson & Johnson, која обезбедува нега на кожата со највисок, научен квалитет, со иновации кои не се ограничени само на козметиката. Поради тоа бјути експертите се сложни дека Neutrogena е бренд за нега на кожата посветен на обезбедување на бескомпромисни решенија кои прават вистинска и трајна разлика.

Day Cream

Убавината започнува со здрава кожа, на убавината и треба Cellular Boost!

Главното мото на Neutorgena е дека убавината започнува со здрава кожа, затоа бјути ентузијастите од целиот свет се израдуваа на линијата од Neutrogena, наречена Cellular Boost. Најновата линија против предвремено стареење е заснована на научни факти и најнови технологии, кои и помогнат на кожата на лицето да изгледа подобро од било кога.

За само 4 недели кожата видливо се подобрува!

Единствена во комбинирањето на дерматолошката експертиза и трендовите за убавина, најновата линија за нега на лице Neutrogena Cellular Boost ги намалува видливите знаци на „клеточна смрт“. Брчките видливо се намалени, тенот и еластичноста на кожата видливо се подобрени само за 4 недели.

- Реклама -

Day Care Cream SPF 20

Три главни знаци на стареење: брчки, губење на еластичност и нерамномерен тен!

Стареењето на кожата главно е резултат на изумирање на клетките, со што се забавува функцијата на клетките на кожата и со тоа се предизвикуваат трите главни знаци на стареење на кожата: брчки, губење на еластичноста и нерамномерен тен. Изумирањето на клетките е предизвикано од внатрешни фактори: генетика и метаболизам, но и од надворешни фактори како што се УВ зрачењето и загадувањето. Покрај тоа, стресот и исцрпеноста го забрзуваат стареењето на кожата.

HexinolTM, ретинол, витамин Ц и хијалуронска киселина!

Научно докажаната формула на Neutorgena Cellular Boost со иновативните состојки: HexinolTM, ретинол, витамин Ц и хијалуронска киселина делуваат во намалување на видливите знаци на изумирање на клетките, а со тоа предизвикуваат видливо намалување на брчките, поголема еластичност и подобрен тен. Иновативната состојка HexinolTM го стимулира создавањето на природен колаген и еластин и го поддржува природното обновување на кожата. Ретинолот стимулира обновување на клетките на површината на кожата и го зголемува производството на колаген и еластин. Витаминот Ц помага во корегирање на нерамномерниот тен и намалување на темните дамки. Хијалуронската киселина помага во зајакнување на природната заштитна бариера на кожата и подобрување на хидратацијата.

Night Renew Cream

Три производи за секојдневните потреби на кожата!

Neutrogena Cellular Boost совршено е прилагодена за секојдневните потреби на кожата со три производи за квалитетна нега против стареење на кожата: дневен крем со СПФ 20 и ноќен крем кои содржат HexinolTM и витамин Ц и концентриран крем (серум) кој содржи хијалуронска киселина и ретинол.

Neutrogena Cellular Boost Day Care SPF 20

Производите се нанесуваат секојдневно на темелно исчистено лице и врат, а за најдобра апсорпција, масирајте ја кожата со кружни движења! Cellular Boost производите се наменети за сите типови на кожа, а посебно се делотворни за чувствителна кожа.

Neutrogena Cellular Boost Concentrate

Дајте и на вашата кожа поттик каков што заслужува!

И вие можете да уживате во видливите резултати само за 4 недели!