- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Кога зборуваме за најдобрите производи кои го забавуваат појавувањето на првите знаци на стареење, најчесто мислиме на производи кои се збогатени со СПФ, ретинол и витамин Ц. Нема сомнеж дека овие три моќни состојки се врвни чувари на младоста, но важно е да се спомене дека овие производи можат да бидат иритирачки за некои типови на кожа. Затоа, колку и да бидат збогатени производите со СПФ, ретинол и витамин Ц, повеќето од нас копнеат за производ кој е лесен и прилагоден на секојдневна рутина.

Shiseido Ultimune Power-Infusing Concentrate Serim a bottle and pump cap

Серум кој има освоено над 200 награди!

Еден таков производ е Shiseido Ultimune Power-Infusing Concentrate. Овој серум не содржи ретинол, СПФ или витамин Ц, но се смета како еден од најдобрите производи против стареење на пазарот денес. За тоа сведочи податокот дека на секои седум секунди се продава по едно шише од овој серум, а покрај импресивната продажба, овој серум има освоено и над 200 награди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHISEIDO (@shiseido)

Пронајдете ја својата внатрешна сила со формула направена за секого!

Shiseido Power-Infusing Concentrate неодамна беше преформулиран и Ultimune верзијата сега ја содржи новата ImuGenerationRed технологија. Подобрената верзија на овој серум активно ја зајакнува природната способност на кожата да се брани од разни стресни фактори. Помага и во борбата против внатрешните и надворешните фактори кои можат да му наштетат на здравјето на кожата и да го забрзаат процесот на стареење. Резултатите од користењето на овој серум вклучуваат убава, пополна и помлада кожа.

- Реклама -

Serum Shiseido Ultimune

Загарантирана заштита од предвремено стареење со серумскиот концентрат број 1!

Неговата текстура е лесна и свилена, што го прави овој серум одлична основа за вашата омилена крема. Shiseido Ultimune Power-Infusing Concentrate ја штити кожата од знаците на стареење, но го одржува здравиот изглед и младешкиот сјај на кожата. Овој серум е одлична опција за сите кои сакаат да го задржат својот младешки изглед, а сега е вистинското време да го пробате.

How to apply serum

Како се нанесува?

#1 Користете го Ultimune серумот по чистењето на кожата на лицето, но пред да нанесете други серуми или хидратантни креми,

#2 Притиснете ја пумпата два пати на врвовите на прстите,

#3 Рамномерно нанесете го серумот на лицето и вратот,

#4 Користете го секое утро и навечер,

Ultimune Power Infusing Concentrate е производот кој му е потребен на вашето лице за безгрижни денови и природно зајакнување на кожата. Серумот го активира имунитетот на кожата, а првите резултати се видливи по само една недела користење.

Shiseido Ultimune Power-Infusing Concentrate Serim

Каде може да се набави?

Овој незаменлив серум можете да го набавите во FABUspot парфимериите!