- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Кога станува збор за убавина, која желба е на првото место на вашата листа? Совршена мејкап подлога за вашето лице обично е на самиот врв. Замислете мазен и беспрекорен изглед! Замислете прекрасно чувство и пријатност при носењето и постојаност од утро до вечер. Сигурно велите невозможно! Но не сте во право, затоа што Bourjois ја создаде Always Fabulous Extreme Resist 24 Hrs течната пудра. Конечно, течна пудра отпорна на сè, сега е достапна до вас!

Течна пудра Always Fabulous Extreme Resist 24 Hrs!

Во согласност со гордата традиција на Bourjois да понуди само најдобри производи со високи перформанси, но по пристапни цени, Always Fabulous Extreme Resist 24 Hrs течната пудра има сè што посакувате од таков производ. Првенствено, обезбедува беспрекорен тен и не ги затнува порите, има мат формула и содржи состојки кои се корисни за кожата, вклучувајќи хијалуронска киселина, витамин Е и заштитен фактор од сонце SPF20 и сето тоа во елегантно, нежно на допир стаклено шишенце со отмено капаче во боја на розово злато.

Коректор Always Fabulous Extreme Resist up to 24 Hrs!

Уште една добра вест е добро избраната палета на нијанси. Тие се надополнети со неколку нијанси на новиот Always Fabulous Extreme Resist up to 24 Hrs коректор, совршен партнер кога на вашиот мејкап изглед му е потребна дополнителна помош. Комбинира мат, не-мрсна формула отпорна на пресликување со лесна кремаста текстура која совршено се топи на кожата и целосно ги покрива темните кругови под очите, како и буквално сè друго што сакате да го покриете. Во подеднакво отмено Always Fabulous пакување, коректорот содржи корисен апликатор со сунѓер за прецизно нанесување.

- Реклама -

Вашиот беспрекорен изглед е загарантиран!

Сега вашиот беспрекорен изглед е загарантиран од првото утринско кафе до вечерната чаша на шампањ…