- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Lancôme го претстави новото издание на последниот парфемски „столб“ на овој бренд, мирисната линија Idôle, претставена со нов концепт со најтенко шише и композиција на мошусни, цветни и модерни chypre акорди, осмислени да остават „уникатен траг“. Новиот Lancôme Idôle Aura доаѓа после големиот успех на оригиналното издание Idôle од 2019 година и изданието Idôle L’Intense од 2020 година.

lancome idole aura bottled

Lancôme Idôle Aura за храбра, инспиративна и брилијантна жена!

Мирисната композиција на Lancôme Idôle Aura е создадена „за храбра, инспиративна и брилијантна жена“. Розата како безвременски симбол на Lancôme и во ова издание се појавува преку слатката Grasse роза и со акорд на сол на врвот. Јасминот обезбедува кадифена текстура и блескави тонови на композицијата. Основата на мирисот комбинира ванила и мошус.

idole aura

Мегапопуларната актерка Zendaya повторно заштитно лице на парфемот!

Рекламно лице и на ова издани на Idôle линијата е мегапопуларната актерка Zendaya. Неверојатната изработка на шишенцата на линијата Idôle со дебелина од само 15 мм се дизајнирани од архитектот и индустриски дизајнер Chafik Gasmi.

- Реклама -

Lancôme Idôle Aura е достапен во шишенца од 25, 50 и 75мл, како Eau de Parfum.

lancome idole aura visual