- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Abeille Royale преку својата формула, состојки и посветеност ни демонстрира дека луксузот, ефикасноста и одржливоста освојуваат заедно. Златното трио на производи за нега од линијата Abeille Royale, имплементирани од Guerlain го објаснува огромниот успех. Кога овие златни производи се користат заедно, кожата зрачи со младешки сјај, како да е зајакната одвнатре.

Во потрага по природни и ефективни состојки, Guerlain Research последните 10 години е инспириран и воодушевен од пчелите. Продолжува да ги проучува тајните и мистериите на пчелните производи, да ги анализира нивните придобивки, да ги класифицира нивните особености и да идентификува кои од пчелните производи се доволно чисти за да одговараат на потребите на кожата.

Малечката црна пчела од островот Ouessant е есенцијална алка во процесот на создавање на невообичаено чист мед богат со амино киселини и олиго-елементи.

- Реклама -

Откријте ја моќта на златното трио!

Youth Watery Oil

Youth Watery Oil е масло богато со аминокиселини и микроелементи. Црниот пчелин мед се врзува со сите потребни хранливи состојки кои се од витално значење за кожата. Создадена е револуционерна зависна формула, која веднаш ја обновува кожата. Youth Watery Oil универзалното масло за нега на кожата има добиено 19 интернационални признанија за својата моќ да ја направи кожата веднаш еластична, помазна и светла. Совршен производ за нега на сите типови на кожа за секој ден од годината.

Fortifying Lotion

Fortifying Lotion e нов револуционерен Аbeille Royale ритуал. Guerlain Research успешно го пронајде најголемото богатство создадено од пчелите, користејќи технологија на липозоми за да се овозможи микрокапсулација на ексклузивниот матичен млеч од Guerlain. Abeille Royale Fortifying Lotion и помага на кожата во борбата против стресот и ефектите од загадувањето. Со Fortifying Lotion кожата станува поцврста, сјајна и еластична, како одвнатре така и однадвор.

Double R – Renew & Repair Serum

Double R – Renew & Repair Serum се истакнува по својата ексклузивна технологија со двојна формула. Серумот ја комбинира врвната age-defying технологија на Abeille Royale со третман на мек пилинг за високо ефективно дејство на видливите знаци на стареење: губење на еластичноста и цврстината на кожата, брчки, безживотна кожа, несовршености и зголемени пори. Неговата формула за мек пилинг обезбедува ефект на „нова кожа“ што го забрзува обновување на епидермисот без иритација на кожата. Од друга страна „lifting-effect“ формулата и нуди на кожата исклучителни придобивки со ексклузивните активни состојки: матичен млеч и мед од црна пчела од островот Ouessant.

Резултати: лицето изгледа пополно, а неговите контури се порафинирани. Текстурата на кожата е измазнета, брчките и порите се минимизирани, а тенот зрачи. Ден по ден, кожата станува сјајна.

Како до кралската бјути рутина за вашето лице?

Трите чекори за помазна, сјајна и збогатена кожа можете единствено да ги набавите во Cosmo дрогериите!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guerlain (@guerlain)