Мејкап трендови од модните писти што ќе ги носиме оваа есен!

Се поздравуваме од долгите – летни денови, но сепак есента секогаш е возбудлива со многуте новини и трендови што ги

Прочитај повеќе

Едноставен и драматичен трик што ќе ви ги промени веѓите!

Веѓите дефинитивно се во центарот на вниманието изминатите неколку години – скоро ниту една жена не носи целосно природни веѓи,

Прочитај повеќе

Кафеава боја на очите! Дали знаете дека бојата на очите го одредува мејкап изгледот!

Секоја боја на очите има свои особености, а со цел тие потполно да бидат истакнати и да го направат вашиот

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: Се предадов на мирисното патување со Floris Neroli Voyage

Floris како кралски бренд симболизира луксуз и ја одразува благородната елеганција на своите мирисни креации. Внимателно ги одбира најквалитетните состојки

Прочитај повеќе

Изборот на нова пудра ќе биде полесен со овие неколку совети!

Пронаоѓањето на совршена пудра никогаш не е лесно и штом ќе ја најдеме онаа вистинската, едноставно не се одвојуваме од

Прочитај повеќе

Колекцијата YSL X Zoe Kravitz крие класици што се потребни во секој козметички несесер!

Еден од најзначајните новитети во есенската сезона кој со нетрпение го очекуваме е мејкап колекцијата дизајнирана од Zoe Kravitz за

Прочитај повеќе

Idôle – мирис на иднината! Lancôme испишува ново поглавје за зајакнување на жените!

За Lancôme – францускиот луксузен бренд, секоја жена е единствена, а нејзиниот стил е неповторлив. Повеќе од 80 години, Lancôme

Прочитај повеќе

Почувствувате ја убавината на Тоскана каде и да сте! Acqua di Parma Cipresso di Toscana

Постојат моменти кои се исполнети со позитивна енергија, тоа се моментите кога се чини дека се е возможно. Кога ќе

Прочитај повеќе