- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Топлото време е тука, што значи дека посакувате да ги носите вашите омилени сандали. Со почетокот на летото и топлото време, започнува и сезоната на сандали за кои неопходен е педикир. Сигурно веќе сте резервирале термин за педикир во салонот. Не постои толку задоволувачко чувство како чувството на уредни стапала и нокти после педикир. Стапалата се мазни и меки, ноктите се совршено обликувани, а кутикулите се уредни.

тренди летни бои на лак за нокти

Но, што е со бојата за ноктите?

Ако сте многу неодлучни, најтешкиот дел е да се одлучите за бојата. Како што е случајот со маникирот, никогаш не можеме да се одлучиме помеѓу изборот на светли и забавни бои или нешто проѕирно и неутрално што оди со секоја комбинација. Згора на тоа, педикирот секогаш трае многу подолго од маникирот, па откако ќе се одлучите за бојата, таа ќе останете на стопалата неколку недели.

тренди летни бои за стапалата

Црвен педикир!

Светло црвените нијанси се најпопуларните бои за педикир секое лето. Црвените бои имаат или топол-портокалов или ладен-син подтон, затоа секогаш избирајте нијанса што одговара на тонот на вашата кожа. Ова е многу важна препорака што треба да ја земете во предвид, бидејќи ако некогаш сте носеле црвен лак и сте мислеле дека бојата изгледа некако вознемирувачки на вашата кожа, веројатно сте избрале погрешна нијанса. Вообичаено, црвените со топли тонови изгледаат добро на кожа со топли, маслинести нијанси, додека црвената со ладни подтонови подобро ќе одговара на светли, ладни нијанси на кожа.

- Реклама -

црвен педикир

Класичен француски педикир!

Како францускиот маникир, францускиот педикир станува сè попопуларен во последните години. Во лето често посакуваме да го комбинираме францускиот маникир во светли или пастелни бои. Освен пастелните нијанси како бебешка розова, небесно сина и нане зелена, популарни се и црвените француски маникири. Но, класичниот бел француски маникир е сигурна опција бидејќи одговара на сите тонови на кожа.

француски педикир

Транспарентни нуд нијанси!

Проѕирните нуд нијанси се најпопуларните бои за педикир во текот на целата година. Повеќето жени се одлучуваат за боја неколку нијанси потемна или посветла од природниот тон на кожата, така што бојата се истакнува, но не изгледа премногу нападна. Има смисла зошто оваа боја е толку популарна – нуд нијансите одговараат на секоја облека, не привлекуваат премногу внимание и растот на ноктите не е толку очигледен како кај другите интензивни бои.

нуд педикир

Црн педикир!

Црниот педикир е уште еден популарен избор бидејќи одлично се вклопува со гардероба од неутрални и светли бои. Повторно, ова е сигурна опција која одговара на секого и на секој избор на чевли. Ако преферирате чевли со светли бои, црната им овозможува на чевлите повеќе да се истакнат.

црн педикир