- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Еден производ за шминкање ќе го обележи летото и топлиот период пред нас. Тоа со сигурност ќе биде незаменливото руменило за лице. Без разлика дали е течно, кремасто или во компактен прав, тоа е производ кој во моментов доживува огромен бум на популарност. Причината за тоа се трендовите за убавина кои во најголем дел ги наметнува TikTok, односно креаторите на таа социјална мрежа.

Мејкап изглед „clean girl look“!

Сè започна кога „clean girl look“ мејкап изгледот стана популарен. Тоа всушност е природен изглед со минимална шминка, кој овозможува природниот изглед на кожата да дојде до израз. Ѕвездата на овој мејкап изглед е руменилото кое го враќа природниот сјај на лицето. Уште подобро е ако руменилото има кремаста текстура, бидејќи најдобро се впива во кожата и изгледа како да имате здраво, румено лице.

Тајната на популарноста на руменилото!

По „clean girl“ изгледот се појавија повеќе вирални мејкап изгледи, а во многу од нив руменилото беше главна ѕвезда. Освен што со него кожата изгледа поздраво и посвежо, многумина открија дека лесно можат да се подмладат со руменило. Клучот е во  изборот на нијансата, а розовите се секогаш одлична опција доколку целта ви е да постигнете ефект за помладување. Со правилното позиционирање ги отстранува годините од лицето, па дури и визуелно може да го направи потенко.

Ако руменилото го нанесете на горниот дел од образите, кон работ на линијата на косата, вашето лице ќе изгледа позатегнато. Меѓутоа, ако го нанесете на очните капаци, ќе изгледате помладо. Целиот изглед можете да го заокружите така што наместо кармин или балзам ќе нанесете малку кремасто руменило на усните.

руменила со пристапна цена кои ќе го одбележат летото

- Реклама -

Ако ве заинтересирав со сето ова, можеби е време да ги погледнете руменилата што ги избрав за вас. Како што расте популарноста, руменилата се појавуваат во асортиманот на се повеќе брендови. Токму затоа не е лесно да се избере квалитетно руменило чија цена е прифатлива.

Затоа, направив потрагата за да не морате вие да го правите тоа и ви пренесувам список на руменила со прифатливи цени, а сепак со врвен квалитет.

Essence The Blush руменило за лице

Essence The Blush руменило за лице

Catrice Blush Box руменило

Catrice Blush Box руменило

Max Factor Crème Puff руменило за лице

Max Factor Crème Puff руменило за лице

Bourjois Little Round Pot руменило за лице

Bourjois Little Round Pot руменило за лице

Rimmel Maxi Blush руменило за лице

Rimmel Maxi Blush руменило за лице

Aura Glorious Cheeks руменило за лице

Aura Glorious Cheeks руменило за лице

Kiko Milano руменило

Kiko Milano руменило за лице