- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Пристигна времето кога настрана ќе ги оставиме нашите цитрусни и лесни цветни парфеми и ќе се свртиме кон некои помоќни миризливи композиции. Постудените температури обично бараат поспецифични ноти, како што се јасмин, килибар или ванила, кои потоа се комбинираат со други ноти во зависност од опциите. Класичните есенски и зимски парфеми се богати со ванила и тонка, мирисаат слатко и долго остануваат на кожата.

Миризливиот облак зад вас нема да помине незабележливо!

Но, ако слатките парфеми не ви се омилени, можете да ги пробате парфемите со роза, пачули, кедар или јасмин – ефектот на миризливиот облак што ќе останува зад вас нема да помине незабележливо.

Шопинг водич!

Во потрага по нови есенски парфеми што ги посакуваме на полиците во нашите бањи, за вас ги проверив сите мирисни новини во парфимериите, а истовремено се потсетив на некои постари омилени мириси кои многумина одново и одново ги избираат од сезона во сезона. Проверете ги парфемите во шопинг водичот што го припремив за вас.

Juliette Has a Gun

Juliette Has a Gun Musc Invisible Eau de Parfum

Tom Ford

Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum

Lancôme

Lancôme Idôle L’Intense Eau de Parfum

YSL

Lancôme Idôle L’Intense Eau de Parfum

Valentino

Valentino Voce Viva Eau de Parfum

Dior

Dior Miss Dior Rose N’Roses Eau de Toilette

L’Occitane

L’Occitane Rose Saffron Eau de Parfum

Narciso Rodriguez

Narciso Rodriguez For Her Pure Musc Absolu Eau de Parfum

Givenchy

Givenchy Irrésistible Eau de Parfum
- Реклама -