- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Сите ги посакуваат мултинаменските производи кои секогаш се добредојдени во нашите мејкап рутини. Еден таков омилен производ е пудрата со заштитен фактор од сонце, бидејќи овозможува убаво покривање и мазен финиш воедно со посакуваната заштита од сонце.

Знаеме дека заштитата од сонце е важна во текот на целата година, затоа што УВ зраците секогаш се присутни и предизвикуваат оштетувања на кожата.

Затоа, кога ќе дојде време за купување на пудра, не заборавајте да побарате пудри со заштитен фактор од сонце.

најдобри течни пудри со заштитен фактор од сонце спф

Пудри со заштитен фактор кои се идеални за сончеви денови!

Многу е важно да ја заштитите кожата од сонце, а купувањето на пудри со заштитен фактор во својата формула ви го олеснува тоа. Повеќето пудри со заштитен фактор немаат поголем фактор од СПФ 25, што е помалку од препорачаниот 30 за секојдневна употреба. Затоа, за подобра заштита на вашата кожа на лицето, пред да нанесете пудра пожелно е да нанесете крем со повисок фактор на заштита.

- Реклама -

Но, за оние денови кога едноставно немате време за сите овие чекори, може да ви помогне една од пудрите со СПФ.

Издвоив кои се најдобрите пудри со заштитен фактор кои нудат по нешто за секого.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Rimmel Lasting Finish 25 Hr Foundation SPF 20

Перфектна покривност која трае цел ден со чувство на пријатност. Лесно се впива во кожата и ја прави совршена. Отпорна е на влага и топлина. Пудра која не остава трага и трае до 25 часа. Нуди заштита од сонце со фактор 20.

Rimmel Lasting Finish 25 Hr Foundation SPF 20 пудри со фактор од сонцекупи сега shop now

Max Factor Facefinity All Day Flawless 3 in 1 Foundation SPF 20

Совршен изглед на вашето лице со оваа течната пудра. Одлична основа за хидратација на кожата и долготрајност во текот на целиот ден. Пудрата содржи коректор за прекривање и корекција. Нуди заштита од сонце СПФ 20.

Max Factor Facefinity All Day Flawless 3 in 1 Foundation SPF 20 пудри со фактор од сонцекупи сега shop nowкупи сега shop now

Bourjois Always Fabulous Long-Lasting Foundation SPF 20

Течна пудра со голема покривна моќ, со витамин Е и со хијалуронска киселина, која длабоко ја хидрира кожата. Нуди 24 часовна постојаност и не го мрси лицето. Оваа пудра има заштитен фактор СПФ 20.

Bourjois Always Fabulous Long-Lasting Foundation SPF 20 пудри со фактор од сонце купи сега shop now

Max Factor Miracle Second Skin Foundation SPF 20

Лесна пудра која хидрира, негува и обновува. Пудрата е со лесна формула која ги покрива сите несовршености, ја потхранува и заштитува кожата од сонце со фактор 20. Пудрата е збогатена со пребиотик и пробиотик кои помагаат во одржувањето на цврстината на кожата.

Max Factor Miracle Second Skin Foundation SPF 20 пудри со фактор од сонце купи сега shop now

Max Factor Miracle Pure Skin Improving Foundation SPF 30

Течна пудра која се грижи и ја негува кожата додека ја носите.  Во првата минута, со само една нанесена капка може да се забележат следните бенефити на кожата – подобрен тен, поздрава кожа, поголема еластичност, подобрен квалитет и помеко лице. Напредната формула е збогатена со состојки кои ја негуваат кожата вклучително и витамин Ц и хијалуронска киселина кои овозможуваат 24 часовна хидратација. Заштитува од сонце со фактор 20.

Max Factor Miracle Pure Skin Improving Foundation SPF 30 пудри со фактор од сонце купи сега shop now

Lancôme Teint Idole Ultra 24H Long Wear Foundation SPF 15

Пудрата нуди 24 часовна боженствена и долготрајна совршеност и перфекција која трае. Беспрекорна формула која одлично се соединува со кожата. Нејзината свежа и прекрасна текстура е лесна за блендирање, ја остава кожата со совршено мазен, кадифесто мек и матиран изглед, без прашкаст ефект. Оваа пудра има заштитен фактор СПФ 15.

Lancôme Teint Idole Ultra 24H Long Wear Foundation SPF 15 пудри со фактор од сонце купи сега shop now

Yves Saint Laurent Encre de Peau All Hours Foundation SPF 20

Течна пудра која нуди 24 часа целосна покривност. Иновативната формула е водоотпорна, не остава траги и многу е пријатна за носење. Формулата збогатена со пигменти кои создаваат беспрекорна рамномерна покривност без ефект на маска. Урбано заштитена кожа, збогатена со комплекс за нега на кожата и заштита од сонце СПФ 20.

Yves Saint Laurent Encre de Peau All Hours Foundation SPF 20 пудри со фактор од сонце купи сега shop now