- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

MAC Viva Glam – Aute Cuture Starring Rosalía Collection

Откако минатата година беше прогласена за амбасадорка на MAC Viva Glam колекцијата, Rosalía се враќа со уште една колекција на производи за убавина што го слави нејзиното шпанско потекло, наречена Aute Cuture Starring Rosalía Collection. Таа соработуваше со исконската марка за шминка за да ја објави својата колекција на кармини, сјаеви, хајлајтери, палета на сенки за очи, лакови за нокти и украси за нокти.

MAC Aute Cuture Starring Rosalía

MAC Aute Cuture nail polish

MAC Aute Cuture lipstick and eye shadows

- Реклама -

Rosalía – првото нешто што го купив беше Ruby Woo карминот од MAC

Кога Rosalía за првпат започна да настапува на 16-годишна возраст, не можеше да си дозволи шминкерка.

Јас самата се шминкав пред секоја емисија, а првото нешто што го купив беше Ruby Woo карминот од MAC“, сподели таа.

Новиот Rusi Woo кармин има малку потопол тон и мат финиш!

Колекцијата е наречена „Aute Cuture“ по нејзиниот сингл и исполнета е со богати црвени – омилена основна боја на Rosalía, златни и неутрални нијанси. Она што привлекува големо внимание е реинтерпретацијата на најпродаваниот MAC Ruby Woo црвен кармин, наречен Rusi Woo, кој има малку потопол тон и мат финиш.

Не можам да поверувам дека сега имам своја верзија на мојот најомилен кармин“, сподели таа.

Rosalía

Лакови и украси за нокти ја претвораат секоја креација во уметничко дело!

Rosalía е позната по своите екстравагантни нокти, така што MAC го искористи овој момент за повторно да лансира лак за нокти во шест нијанси и две верзии на украси за нокти. Овие украси ќе ја претворат секоја креација на нокти во уметничко дело.

Моите нокти за мене се форма на женственост. Сакам да носам долги нокти затоа што чувствувам дека ми даваат сила“, вели таа.

Покрај нејзиниот огромен вокален талент, Rosalía често носи смели или блескави нокти, што без сомнение служеа како главна инспирација за оваа соработка.

Rosalía nails

Вкусете го стилот на Rosalía без напор!

За да го постигнете потписот за убавина на Rosalía со МАС производите од колекцијата, пејачката прво започнува со неколку точки на пудра во стик која ја блендира со врвовите на прстите.

MAC Aute Cuture

Следно, таа нанесува течен коректор под очите, на брадата и околу носот за да го прикрие и минимизира црвенилото. Rosalía потоа ја користи сенката Café con Leche од нејзината палета на сенки во наборите на очите и долж горниот дел на носот како контура, а нијансата Melaza по целата должина од капакот на очите. Откако ги исцрта усните со молив за усни во нуд нијанса, Rosalía го нанесува мат карминот Rusi Woo директно во центарот на усните и го блендира со мала, мека четка. Таа ја користи нијансата Azafrán како туш, а нејзиниот најомилен хајлајтер е нијансата Maca која ја нанесува на врвот на носот и високите точки од образите.

Rosalía својот изглед го завршува со руменило со нијанса Guindilla на врвовите од образите и изгледот го завршува со малку гел за веѓи и маскара.