- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Хидратацијата е почетокот на основната нега за сите типови на кожа, без оглед на возраста. Употребата на термална вода за лице и тело посебно е погодно за хидратација во потоплите денови од годината.

За време на топлите денови на кожата и е потребна дополнителна нега и хидратација, а термалната вода за лице и тело е идеален избор. Овој волшебен производ го намалува непријатното чувството на затегнатост на кожата, ги смирува иритациите, го штити епидермисот од надворешни штетни влијанија и ја забрзува регенерацијата на клетките.

Денес, термалните води ги наоѓаме во сè повеќе форми:

1# Добро познатите термални води во спреј кои ја штитат кожата, дури и најчувствителната од сушење,

2# Мирисни води за хидратација и заштита на кожата од предвремено стареење и од стресот предизвикан од надворешните влијанија,

3# Бјути еликсири за уморна кожа и кожа без сјај кои ја зајакнуваат кожата,

- Реклама -

4# Спрејови за лице со хијалуронска киселина и глуко-глицерол што обезбедува моментална и долготрајна хидратација,

5# Спрејови со СПФ фактор за заштита од УВ зрачење и загадувања од атмосферата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Термалните води за лице совршено ја фиксираат шминката!

Покрај фактот дека на термалните води за нега на лице и тело денес се додаваат и други состојки кои ја збогатуваат нивната ефикасност, дополнителна предност на термалните води за лице е тоа што тие совршено ја фиксираат шминката. Термалната вода се нанесува после кремот за хидратација или прајмерот, а пред пудрата.

Изберете која термална вода ќе ви биде омилена во вашиот козметички несесер за време на топлите денови!

Avène Eau Thermale Water Spray

Термална вода за лице и тело Avène Eau Thermale Water Spray

Термална вода за лице и тело Avène Eau Thermale Water Spray

La Roche-Posay Eau Thermale Water Spray

Термална вода за лице и тело La Roche-Posay Eau Thermale Water Spray

La Roche-Posay Eau Thermale Water Spray

Vichy Eau Thermale Water Spray

Термална вода за лице и тело Vichy Eau Thermale Water Spray

Vichy Eau Thermale Water Spray

Uriage Eau Thermale Water Spray

Термална вода за лице и тело Uriage Eau Thermale Water Spray

Uriage Eau Thermale Water Spray