- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Кожата на моето лице раскажува приказна која подготвена сум да ја споделам. Не сум совршена и сакам да ги сокријам несовршеностите, но без да и наштетам на мојата кожа. Сакам да ги подобрам природните карактеристики и да се чувствувам самоуверена во изгледот што го создавам.

Подгответе се да блеснете…

Јас ја запознав Miracle Second Skin – лесно нанесувачка пудра која хидрира, заштитува и обновува. Продолжувајќи да создава иновативни производи, брендот Max Factor создаде нова течна пудра со лесна формула која ги покрива сите несовршености, ја потхранува и заштитува кожата со клинички тестирани состојки, што ја прави погодна за чувствителна кожа!

Единствената иновативна, ултра лесна, хидрантна течна пудра Miracle Second Skin е формулирана и збогатена со хранливи придобивки за кожата кои вклучуваат природно добиено кокосово млеко во микс со пребиотик и пробиотик кои заедно помагаат во одржувањето на цврстината на кожата и природната одбрана на кожата од штетните надворешни влијанија и заштита од UV зрачењето со заштита од сонце SPF20.

- Реклама -

Покрај покривањето на несовршеностите и изедначувањето на тенот, оваа пудра благодарение на нејзините револуционерни состојки истовремено ја снабдува кожата со хранливи состојки за кои клинички е докажано дека носат придобивки за кожата.

Дали вие посакувате да го искусете ефектот на подобра „втора кожа“?

Ако и вие посакувате да ги покриете несовршеностите и да изгледате ненашминкано? Посакувате да ја заштитите вашата кожа, да ја обновите и длабински да ја хидратирате?

Ако сите овие работи ви се важни и ако барем на едно од прашањата одговорот е да, тогаш дефинитивно треба да ја пробате новата Miracle Second Skin хибридна пудра!

Резултат?

Лесна подлога која како во сон се лизга преку порите и ви дава чувство на подобрена кожа на лицето, а воедно ја овозможува посакуваната и незабележлива покривност и хидратација која ќе трае цел ден.

Течната пудра Miracle Second Skin во парфимериите е достапна во 5 нијанси и нема да ви биде тешко да ја пронајдете вашата совршена нијанса и да го искусете ефектот на „втора кожа“!

Природниот изглед на кожата е нешто што секогаш е во мода и нешто што сите го бараме. Јас сум спремна за неа, а вие?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Max Factor (@maxfactor) on