- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Парфемите во лето имаат улога да шират мирисен траг и да ве освежат од врелата атмосфера и врелите температури.

Лесните мирисни освежувања што ги користиме во лето пократко се задржуваат на кожата, затоа тие треба да се нанесуваат по неколку пати на ден.

Parfemi za leto Wind Flowers Creed
Wind Flowers Creed

Каде да го нанесете вашиот омилен летен парфем!

Ако парфемот го нанесувате само за сопствено задоволство, најдоброто место за нанесување е рачниот зглоб. Но, ако сакате вашиот мирис да го почувствуваат другите, нанесете го на други пулсирачки места на вашето тело – позади ушите, на вратот, рамената и во внатрешноста на колената. Топлината од вашето тело ќе емитува нежен мирис во текот на денот.

Во лето парфемите добиваат посебна магична моќ затоа што врелите денови, заедно со врелиот изглед, бараат врели мирисни ноти!

Parfemi za leto Light Blue Italian Love Dolce & Gabbana
Light Blue Italian Love Dolce & Gabbana

Женски мирисни ноти за врел летен изглед!

Ова лето сè мириса на свежо цвеќе, весели цитруси и заводливи мириси на овошје. Овие нежни тонови се многу лесни за комбинирање, но исто така совршено се вклопуваат во атмосферата од најтоплото годишно време. Затоа, слободно може да се засладете со мирис, така што ниту една девојка нема да биде толку слатка како вас!

- Реклама -

Машки мирисни композиции за Медитеранска врелина!

Машките мирисни ноти ова лето обично почнуваат со заводливи дрвенести ноти на чемпрес или пачули, во комбинација со грејпфрут, бергамот и портокал. Доминираат и мистериозни билни мириси на нане, лаванда и рузмарин. Сепак, цитрусните ноти ова лето сè уште доминираат.

Особено, синергетски ефект кај машките парфеми имаат цитрусите кога се промешани заедно во некоја мирисна формула. Многу добро се комбинираат со цветни ноти на мимоза, божур и јасмин, но и со дрвенести ноти на четинари, свеж рузмарин и зачински ноти на црн бибер, цимет и ветивер.

Медитеранската врелина, јужната енергичност, солените ароми и крајбрежната атмосфера, неодоливо потсетуваат на омилената машка мирисна комбинација. Таа ќе ви даде насмевка на лицето, дури и ако не отпатувате на летен одмор од соништата.

Женски летни парфеми!

Valentino Donna Born in Roma Coral Fantasy Valentino
Valentino Donna Born in Roma Coral Fantasy Valentino
Narciso Eau de Parfum Cristal Narciso Rodriguez
Narciso Eau de Parfum Cristal Narciso Rodriguez
My Way Floral Giorgio Armani
My Way Floral Giorgio Armani
212 Heroes Forever Young Carolina Herrera
212 Heroes Forever Young Carolina Herrera

Машки летни парфеми!

Parfemi za leto Light Blue pour Homme Italian Love Dolce & Gabbana
Light Blue pour Homme Italian Love Dolce & Gabbana
Y Eau de Toilette Yves Saint Laurent
Y Eau de Toilette Yves Saint Laurent
L'Eau Kenzo Boisee Kenzo
L’Eau Kenzo Boisee Kenzo
Hugo Reflective Edition Hugo Boss
Hugo Reflective Edition Hugo Boss

Унисекс летни парфеми!

Magnolia Bliss Juliette Has a Gun
Magnolia Bliss Juliette Has a Gun
Wood Sage & Sea Salt Cologne Jo Malone London
Wood Sage & Sea Salt Cologne Jo Malone London
Parfemi za leto Kologne Shield of protection by Kilian
Kologne Shield of protection by Kilian
CK Everyone Eau de Parfum Calvin Klein
CK Everyone Eau de Parfum Calvin Klein