- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Хајлајтерот е мал волшебник во секој козметички несесер и само за еден миг го трансформира лицето, давајќи му го потребниот сјај. Поради незаменливиот хајлајтер лицето навистина изгледа помладо и истовремено дава впечаток дека блеска од здравје.

Шминкерите на познатите личности неретко зборуваат за тоа дека хајлајтерот за лице е неизбежен мејкап производ кога станува збор за црвениот тепих, а за многу од нас тоа е неопходен мејкап производ за секојдневна рутина за убавина, бидејќи на лицето му дава доза на потребно освежување.

Хајлајтерот се нанесува на крајот од шминкањето, но многу е важно добро да се изблендира за лицето да изгледа изедначено со остатокот од шминката. Без оглед на тоа за кој хајлајтер ќе се одлучите овој производ ќе направи одлична „работа“ на вашето лице, само важно е да ја пронајдете идеалната нијанса.

Ако сеуште ја немате вашата нијанса, време е да ја пронајдете и да блеснете! Хајлајтерите кои може да ги пронајдете во вашата најблиска парфимерија се одличен избор и доказ дека не мора да одвоите многу пари за да блеснете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

- Реклама -

Издвоив неколку хајлајтери кои ќе изгледаат прекрасно на секого!

Aura Glorious Cheeks Highlighter

Финиширајте го вашиот изглед со овој хајлајтер кој содржи голем процент на ефективни пигменти и дава седефаст сјај. Нанесете го со четка на врвот на јаболчниците, по должина на носот, над усните, под веѓите, на врвот на брадата и челото.

хајлајтер Aura Glorious Cheeks HighlighterКупи Сега Shop Now 4all Купи Сега Shop Now Schatze

Bell HYPOAllergenic Fresh Glow Highlighter

Бисерните пигменти на овој хајлајтер прекрасно ја истакнуваат кожата, давајќи ѝ уникатен изглед, правејќи ја апсолутно блескава. Кожата ќе изгледа свежа и опуштена.

хајлајтер Bell HYPOAllergenic Fresh Glow HighlighterКупи Сега Shop Now Elixir Купи Сега Shop Now Dekorativa Klasik

Wet n Wild MegaGlo Liquid Highlighter Halo Gorgeous

Овој течен хајлајтер дава блескав сјај благодарение на блескавите бисерни пигменти. Хидратантната формула помага во измазнување на текстурата на кожата. Ќе изгледате блескаво – дури и по непроспиена ноќ.

хајлајтер Wet n Wild MegaGlo Liquid Highlighter Halo Gorgeous Купи Сега Shop Now 4all

Max Factor Miracle Sculpting Wands Highlighter

Овој хајлајтер го прави склуптурирањето и хајлајтирањето лесно за нанесување. Мекиот и нежен апликатор овозможува едноставно нанесување со ефективен резултат. Се препорачува да почнете од челото, потоа јаболчниците и на вилицата.

хајлајтер Max Factor Miracle Sculpting Wands Highlighter Купи Сега Shop Now Elixir

Bourjois Delice De Poudre Highlighter Palette

Благодарение на комбинацијата од четири чоколадни нијанси на оваа палета хајлајтер, вашата кожа ќе изгледа совршено. Текстурата лесно се прилагодува на кожата, а изгледот е перфектен.

хајлајтер Bourjois Delice De Poudre Highlighter Palette Купи Сега Shop Now Elixir

Bourjois Le Petit Strober Highlighter

Универзален хајлајтер за истакнување и контурирање на лицето. Нежната и мека текстура постигнува ефект на блескав изглед на лицето.

хајлајтер Bourjois Le Petit Strober Highlighter Купи Сега Shop Now Elixir

Kiko Milano Ultimate Glow Highlighter

Текстурата на овој хајлајтер веднаш се прилагодува со кожата, обвивајќи ја во свилен превез со ефект на росна боја. Хајлајтерот е лесен за нанесување и вистински сојузник кој ќе ви даде блескав изглед на шминката.

хајлајтер Kiko Milano Ultimate Glow Highlighter Купи Сега Shop Now Fashion Group

MAC Soft & Gentle Mineralize Skinfinish Highlight

Овој хајлајтер го води мејкап изгледот на повисоко ниво. Нанесете го со сува четка за природен изглед, но можете да го аплицирајте со четка испрскана со FIX+ за интензивен металик изглед.

хајлајтер MAC Soft & Gentle Mineralize Skinfinish Highlight Купи Сега Shop Now FabuSpot

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Highlighter

Овој хајлајтер во форма на стик совршено одговара за секоја пригода. Можете да го нагласете својот изглед со само едно нанесување. Формулата е кремаста и со исклучителна пигментација, која му дава постојаност на вашиот изглед. Нанесете го во пределот на јаболчниците и надоградете го интензитетот за софистициран и храбар изглед.

хајлајтер Lancôme Teint Idole Ultra Wear Highlighter Купи Сега Shop Now Elixir

Yves Saint Laurent Couture Highlighter

Поради иновативната технологија овој хајлајтер има ултра лесна, кадифена, но богато пигментирана текстура која нуди висок сјај. Нанесете го на места кои сакате да ги истакнете.

хајлајтер Yves Saint Laurent Couture Highlighte Купи Сега Shop Now Elixir