- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Ги пронајдов Rimmel Provocalips долготрајните течни кармини, сега со ново име Lasting Provocalips. Пристигнаа во ново издание на кое нема да можете да им одолеете! Со новите Provocalips кармини ќе можете да го обоите вашето расположение во неодоливи бои.

Rimmel Lasting Provocalips Lipstick Provocalips to Lasting Provocalips

Rimmel visual

Подигнете ги рацете ако веќе сте ги пробале Provocalips кармините!

Lasting Provocalips се течни кармини со бескрајна боја и влажност. Нудат исклучителна удобност и интензивна пигментација. Тоа е комбинација од интензивна боја и пријатен хидратантен балсам, збогатен со сончогледово масло што ги прави усните меки и хидрирани во текот на денот. Кармините Provocalips ги прават вашите усни супер нежни.

Rimmel Lasting Provocalips течен кармин

- Реклама -

Ќе постигнете 16 часа бескрајна боја!

Кармините оставаат боја отпорна на допир, што значи дека се отпорни на бакнежи и храна, а се отстрануваат само кога вие ќе посакате. Долготрајната боја не се размачкува, не остава грутки и не ги суши усните. Дава сјај, хидратација и мекост која трае до 16 часа.

Rimmel Lasting Provocalips ги поседува сите наведени карактеристики и достапен е во неколку тренди нијанси. Која е вашата омилена?

Rimmel Lasting Provocalips Lipstick

Како изгледа нанесувањето на Lasting Provocalips? Внимавајте како го нанесувате!

Нанесувањето е прецизно и лесно во 2 чекори, со хидра-балсам за навлажнување и финиширање на вашиот изглед.

Чекор #1 Најпрво се нанесува бојата започнувајќи од центарот на усните кон краевите. Се остава да се исуши со одвоени усни околу 60 секунди.

Чекор #2 Потоа се нанесува хидратантниот балсам како завршен слој за да ја „фиксирате“ бојата. Со тоа ќе добиете долготрајност, винилен ефект и ултра удобност при носењето.

Еве зошто нема да можете да одолеете на новото издание на Lasting Provocalips карминот:

#1 Долготрајна боја отпорна на допир,

#2 Отпорен на храна, пијалоци и бакнежи,

#3 Пријатно чувство на хидрираност до 16 часа,

#4 Завршен слој кој ги негува усните,

#5 Збогатен со масло од сончогледово семе.

течен кармин за усни со балсам Provocalips течен кармин за усни со балсам