- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Eva Longoria ги изненади своите фанови кога откри како се бори со седите влакна. Решението за овој проблем е достапно за сите, не само за оние кои има`ат статус на ѕвезди.

Eva Longoria – искрен момент што смени сè!

Невообичаено е познатите личности да ги откриваат своите недостатоци пред пошироката публика и поради тоа сме навикнати да ги гледаме како совршени луѓе, без недостатоци. Сепак, Eva Longoria со својата искреност и реалното прикажување, ги сруши ваквите предрасуди и на своите обожаватели им покажа дека и славните се соочуваат со потполно исти проблеми како и ние и затоа мора да бараат алтернативни решенија за нив.

Една од најпознатите „Очајни домаќинки“, веќе е во своите четириесетти и кај неа почнува да се појавуваат седи влакна, исто како на сите во овие години. Поради годините, тие се поизразени и видливи повеќе од било кога, а ова е очигледно кај Eva Longoria на самиот почеток на видеото што таа го сподели со своите фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria) on

- Реклама -

Eva Longoria и нејзиното магично решение!

Најлесно и најбрзо решение лежи во магичното шишенце L’Oréal Paris Magic Retouch спреј за покривање на седи влакна. Eva Longoria го сподели своето задоволство од овој производ, кој е во можност да ги покрие сите нејзини седи влакна само за неколку секунди. Таа покажа сè во видеото, колку е лесна употребата на спрејот, колку природно изгледа на косата и колку брзо се суши, така што не паѓа на лицето и не останува на рацете после допирање на косата.

Следуваа коментари со воодушевување, а се вклучија некои нејзини славни пријатели, меѓу кои и Serena Williams, Olivia Munn и многу други.

Појавата на седи влакна во дваесеттите не треба да ве изненади!

Повеќето девојки се зачудени кога во своите дваесетти и триесетти години забележуваат појава на седи влакна, што се должи на недостаток на меланин, пигмент во фоликулите на влакното. Причините за појавата на седи влакна во овие години можат да бидат различни, почнувајќи од генетски предиспозиции, недостаток на витамин Б 12, но и од стрес. Затоа, сè поголем е бројот на појава на седи влакна во овие години.

Сепак, боењето на косата не мора да биде единственото решение! Колку подоцна ќе почнете да ја боите косата, толку повеќе ќе ја заштитите вашата природна боја на коса, но и здравјето на косата. Затоа, ви препорачувам да не се одлучите веднаш за чекорот на боење на косата, туку дадете шанса на вакви привремени решенија како што е спрејот за покривање на седи влакна Magic Retouch, кој Eva Longoria им го препорачува на своите обожаватели.

Зошто Magic Retouch е добар избор за вас?

Спрејот L’Oréal Paris Magic Retouch совршено се вклопува со бојата на вашата коса и без разлика дали е боена или природна и дава поубав изглед на косата. Многу лесно се нанесува, трае до следното миење на косата и може да го најдете во различни нијанси за сите бои на коса.