- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Трикови за полесно нанесување на туш за очи! Пробајте еден од четирите трикови од TikTok!

Ако сакате да дознаете кој е најновиот бјути производ деновиве или можеби сакате да ги погледнете триковите за прикривање на недостатоците на вашето лице, размислете да креирате кориснички профил на TikTok. Таму наидов на неколку трикови за полесно нанесување на секогаш проблематичниот туш за очи кои сакам да ги споделам со вас.

4 TikTok трикови за нанесување на туш за очи!

Судејќи според коментарите на многу задоволни корисници, се чини дека овие трикови навистина се корисни и функционираат. Секако, имајте на ум дека сепак ќе ви треба малку вежбање, но којзнае можеби во триковите од TikTok ќе го пронајдете оној одлучувачки детаљ што ве делеше до совршено исцртаната линија со тушот за очи. Ќе ви треба фластер, шнола, пинцета или само црн туш, во зависност од тоа кој трик ќе го изберете, а сите TikTok видеа можете да ги погледнете во продолжение.

- Реклама -

Трик со фластер со средна големина!

@beautyhacksWhy didn’t we ever think of this before? It’s a great hack! 🤌🏼😀 model : Andie Tendero @andiekey♬ RIHANNA x SEAN PAUL x MR VEGAS mashup by K D – Kevindaveprod

Трик со шнола!

@annnakraНовая кисть ELAN.NET.UA идеально рисует стрелки ❤️♬ оригинальный звук – Kravchenko Anna

Трик со пинцета!

@beautyhacksTo help get those wings looking more like sisters and less like distant cousins 🤪 #whatspoppin #makeuproutine #boostyourmood♬ thank you guys so much for using this sound – Leyna

Трик со поврзување на линии!

@elliemakeupartistDay ?? of lockdown. Another winged liner tutorial ✔️ #fyp #fypage #makeuptutorial #makeupartist #wingedeyeliner #levelup♬ Bored In The House – Tyga & Curtis Roach