- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Без разлика дали вашата рутина за нега на кожата на телото се менува со годишните времиња или се држите до докажаните производи, секогаш при рака треба да имате барем еден производ за хидратација.

Сепак, тешките формули не се за секого! Затоа, постојат лесни лосиони за тело кои можат да ја спасат вашата кожа во секое време. Neutrogena Deep Moisture Oil in Lotion –  формулиран со природни масла за лесна, безмасна текстура, наменет за многу сува кожа е еден од оние скапоцени бисери за нега на кожата на телото што вреди да се додаде во вашата рутина за убавина.

body lotion

Новиот Neutrogena Deep Moisture лосион – вашиот најдобар сојузник!

Уникатната норвешка формула нуди ново решение против сувата и чувствителна кожа на телото. Лосион за тело Neutrogena Deep Moisture е 24-часовен навлажнувачки производ кој се впива длабоко во кожата и ја прави помека, еластична и хидрирана.

Со промената на годишните времиња, кожата на телото станува чувствителна и сува, затоа бара посебна грижа. Лосионот за длабока хидратација од Neutrogena е наменет за овој тип на кожа. Повеќето производи наменети за сува и чувствителна кожа полека се апсорбираат или оставаат лепливо чувство на кожата, но новата норвешка формула е погодна за секојдневна употреба и обезбедува доволно влага, задржувајќи го чувството на убава, мека и сјајна кожа.

- Реклама -

Deep Moisture lotion on legs

Neutrogena Deep Moisture Oil in Lotion – формулиран со природни масла за многу сува кожа од 400мл

Новиот Neutrogenin Deep Moisture лосион на вашата кожа ќе делува веднаш и ќе овозможи кожата да стане забележливо помека, помазна и помалку чувствителна. Посебна подобност на новиот лосион е дизајнот со пумпица што овозможува полесно користење и истиснување на еднаква количина на производ.

Новиот производ за сува и чувствителна кожа, делува 24 часа на ден и помага да се врати природната влажност на кожата, а со тоа се обновува заштитниот слој за да се намали загубата на влага. Благодарение на норвешката формула, кремастата структура е погодна за секојдневна употреба за ублажување на напнатоста и непријатноста, со што се создава чувство на олеснување. Neutrogena Deep Moisture добро се поднесува и ја одржува кожата еластична.

Neutrogena Deep Moisture Oil in Lotion ingredients

Neutrogenin Deep Moisture го намалува ризикот од алергии кај сувата и чувствителна кожа!

Neutrogenin Deep Moisture лосионот за тело е дерматолошки тестиран производ кој е специјално дизајниран да го намали ризикот од алергии кај сувата и чувствителна кожа. Неговата формула вклучува глицерин кој продира длабоко во кожата, со што ја прави мека и нежна на допир. Покрај тоа, лосионот за тело Neutrogena се апсорбира исклучително брзо, така што не треба да чекате долго пред да облечете облека.

Neutrogena

За најдобри резултати…

За најдобри резултати, нанесувајте наутро и навечер на целото тело. Нанесете повторно на сува кожа после туширање или бањање.

Oil in Lotion