- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Ariana Grande е жена со многу таленти, од нејзината супер-успешна музичка кариера и работата како тренер во музичкото шоу „The Voice“, се до добивањето на главна улога во претстојната филмска адаптација на Wicked. За сите оние што ја пратат нејзината кариера не е изненадување што таа на нејзиното импресивно резиме додаде линија за убавина наречена R.E.M. Beauty.

Ariana Grande

 

View this post on Instagram

 

A post shared by r.e.m.beauty (@r.e.m.beauty)

Колекција инспирирана од вселената, гарантирано добро ќе се продава!

Да, добро прочитавте! Ariana Grande, една од најголемите ѕвезди, ги следи стапките на познатите колешки како Rihanna, Selena Gomez, Lady Gaga со лансирање на сопствена линија за убавина. Луксузната R.E.M. Beauty колекција, инспирирана од вселената е како еден од жестоките, вселенски поп-албуми на Ariana Grande. Таа е огромна обожавателка на научно, вселенски работи, затоа создаде научно-фантастични производи за очи, усни и лице со уникатни пакувања на нејзините производи.

Ariana Grande

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by r.e.m.beauty (@r.e.m.beauty)

Не сакав производите да изгледаат како обична шминка!

Јас имав визија за мојата линија и на крајот испадна токму онаква каква што сонував да биде. Сакав да се осигурам дека сè ќе изгледа како реквизит од Star Trek или Black Mirror или нешто слично. Не сакав да изгледа како обична шминка“ – вели Ariana.

За името на брендот ја избрав мојата омилена песна R.E.M. од мојот албум Sweetener од 2018 година. R.E.M. претставува брзо движење на очите: фокусирање на соништата и фокусирање на очите, бидејќи тие се нашите најефективни комуникатори. Можете повеќе да кажете преку начинот на кој некого гледате, отколку тоа да го артикулирате со зборови“ – вели Ariana.

Ariana Grande

Поглавје 1: Ултравиолетово!

Ariana откри дека R.E.M. Beauty ќе лансира нови производи во неколку етапи. Првото издание го нарече Поглавје 1: Ултравиолетово.

REM Beauty Ariana Grande lipstick

12 производи потребни за вашите усни и очи!

Првото поглавје на производи за шминкање содржи 12 производи кои имаат за цел да ги покријат сите неопходни мејкап алатки што некогаш ќе ви бидат потребни за вашите усни и очи. Во ова издание ќе најдете молив за очи и туш за очи во вид на фломастер – At the Borderline, маскара за волумен и маскара за издолжување на трепките – Flourishing, потоа 3 нијанси со палети на сенки за очи, 11 нијанси на течни светкави сенки за очи и 10 нијанси на течни мат сенки за очи – Midnight Shadows. Колекцијата продолжува со 2 сета на вештачки трепки – Dream Lashes, 9 нијанси на волуменски сјаеви за усни и 6 нијанси на мат кармини – On Your Collar. За крај доаѓаат проѕирниот волуменски сјај за усни – Utmost Importance, 4 нијанси на траен фломастер за усни – Practically Permanent и 10 нијанси на хајлајтер – Interstellar.

REM Beauty kohl eyeliner pencil

REM Beauty eyeliner marker

REM Beauty lengthening mascara

REM Beauty eyeshadow palette

REM Beauty lustrous liquid eyeshadow

REM Beauty matte liquid eyeshadow

REM Beauty dream lashes

REM Beauty plumping lip gloss

REM Beauty MatteLipstick

REM Beauty lip gloss

REM Beauty lip stain marker

REM Beauty highlighter topper

Што е следно?

Што се однесува до тоа што е следно за R.E.M. Beauty, Ariana потврди дека течните пудри и коректорите се на пат. Затоа, останете во тек за второто поглавје!

Каде може да се најдат?

R.E.M. Beauty мејкап производите инспирирани од вселената можете да ги најдете на официјалната веб страна на козметичкиот бренд на Ariana Grande.

REM Beauty Ariana Grande